neděle 3. února 2013

Nedelni styskani

Proc se tyram? Proc?

Proc prochazim fotky "I love Brno"? Slintam nad Spilberkem a ulickama v centru? Vzdyt tam za par dni budu... A mam ten nejlepsi program, jaky jsem si mohla prat. Styska se mi tak strasne proto, ze jsem ve stresu? Aneb kdyz vam vse zacne padat na hlavu... Cesta do CR je pro me stres. Pak mesic, kdy budu vic v praci nez doma, bakalarka, GMAT na magistersky, statnice, porad jeste prace, staz, doresit praxi (ach ta byrokracie) a prodlouzit povoleni k pobytu (ach ta byrokracie po druhe) a pak zase vymyslet, jak se legalne vratit sem zpet.


Styska se mi proto, ze jsem tam sedm mesicu nebyla? Nebo ze mi tady neco/nekdo/whatever chybi? Nebo proto, ze tam konec koncu jedu a tim padem o tom intenzivneji premyslim?

Nema v tom nahodou prsty taky fakt, ze je nedele vecer? V nedeli vecer, zvlast pokud jsem sama, premyslim a dohani me nedodelky celeho predchoziho tydne a monstrozni kupa tydne nadchazejiciho.

Jedno je ale jiste: miluji te, jizni Moravo!
2 komentáře:

  1. Moni, znám tvoje pocity moc dobře... když jsem byla v Berlíně, tak se mi po Česku stýskalo natolik, že jsem po příjezdu chtěla napsat zeměpisnou knihu o krásách Česka. Ten náš Atlas ČR jsem přímo hltala. Divný? Ne. Jak moc máš ráda domov si uvědomíš když tam nejsi. Ještě pořád mi na nástěnce visí cedulka "Ob Osten oder Westen - Zuhaus da ist's am Besten" (ať už východ nebo západ - doma je to nejlepší). Ale jak tu jsem na stálo už několik let, zas bych vycestovala :D Člověk si něco fakt uvědomí až když mu to chybí..

    OdpovědětVymazat
  2. Predstav si cloveka, ktereho mas rada, milujes ho. Nejsi na nem zavisla. Ale ten clovek je alkoholik, nebo jakykoli jiny zavislak. Kdyz ho vidis, jak se nici, lame ti to srdce. Milujes ho ale nedokazes mu byt na blizku. Tot muj vztah k Cesku.

    OdpovědětVymazat